גמילה מסמים

8 טיפים לגמילה מסמים

הרבה מאיתנו היו שם, אתה או את מתעוררים ומוצאים את עצמכם בחדר השינה שלכם, לא זוכרים שום דבר מהלילה הקודם. הראש שלכם דופק ואתם לא זוכרים מה עשיתם או איך הגעתם הביתה, וייתכן כי גמילה מסמים ואלכוהול היא משהו שאתם צריכים לשקול.

סמים הם חלק מחיי היומיום עבור אנשים רבים. הם משמשים בדרך כלל כדי לברוח ממציאות החיים או כדי לעזור לאנשים להתמודד עם הבעיות שלהם, אבל סמים גם נוטים לגרום לאנשים לפתח בהם תלות פיזית, נפשית ורגשית גם יחד. אם אתם מתעניינים לגבי גמילה מסמים, ריכזנו עבורכם 8 טיפים שיכולים לעזור לכם להתחיל בתהליך הזה. יחד עם זאת, חשוב לציין כי 8 הטיפים הבאים אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי, שיקומי או רפואי.

1.      שתו יותר מים

שתיית מים תעזור לשטוף את הרעלים מגופכם, מים מעודדים ומזרזים חילוף חומרים טבעי מהיר יותר וניקוי רעלים.

2.      אכלו יותר ירקות

אכילת ירקות תספק לגופכם את הרכיבים התזונתיים הדרושים לו כדי להתאושש ולנקות רעלים.

3.      קחו פרוביוטיקה

 פרוביוטיקה תסייע בשיקום החיידקים המועילים במעיים שלכם, שהם חיוניים לבריאות מיטבית ולמערכת חיסונית בריאה.

4.      פעילות גופנית

פעילות גופנית סדירה תעזור לכם לשרוף כל עודף שומן שעשוי להאט את חילוף החומרים שלכם, כמו גם לתת לכם להרגיש טוב יותר עם עצמכם. זאת, תוך כדי שחרור אנדורפינים שיכולים להפחית מתח ורמות חרדה.

5.      שינה מספקת

שינה מספקת חיונית לבריאות הנפשית, המערכת החיסונית והרווחה הגופנית הכללית שלנו - אז ודאו שאתם ישנים לפחות 7 שעות בכל לילה.

6.      שקלו להירשם למכון גמילה מסמים

תבררו לגבי סוגים של תוכניות טיפול בהתמכרויות במרכזי גמילה מסמים, זה יעזור להבטיח שאתם מקבלים את הטיפול המתאים לצרכים הספציפיים שלכם.

7.      בקשו סיוע מהסביבה הקרובה שלכם

בקשו סיוע מסביבתכם הקרובה, שאלו חברים ובני משפחה למי הם ממליצים לכם לבקר כדי לקבל טיפול. ייתכן שהיה להם ניסיון אישי עם מרכז גמילה מסמים כזה או אחר, אנשי טיפול ועוד.

8.      מה סוג הטיפול המומלץ לכם ספציפית?

בררו איזה סוג טיפול מוצע במרכזי גמילה מסמים, כמו אשפוז יום או מסגרת סגורה, והאם יש התמחויות בתחומים מסוימים כמו התמכרות לסמים קלים כמו קנאביס, קשים או התמכרות לסמים ואלכוהול גם יחד.

והכי חשוב מהכול, תתקשרו, תדברו ותעבירו את המסר לסביבה הקרובה שלכם. המסר הוא, שאתם מנסים להיגמל וצריכים הבנה, הכלה, ושיעטפו אתכם רגשית ואף פיזית בתקופה הקרובה. ניווט: חזרה לעמוד ראשי